pátek 5. června 2015

Škola v přírodě

V pondělí  1. 6. 2015 jsme se ráno sešli všichni před školou, rozloučili se s rodiči a vyrazili směrem  Louňovice pod Blaníkem (areál Smršťov).  Po příjezdu si prošli areál a jeho okolí. Soutěžili jsme, kdo přehodí říčku Blanici šiškou, byli na dětském hřišti a hráli jsme plážový volejbal :-D.
Úterý – Dopoledne děti dělaly nádherné obrázky z přírodních materiálů a učily se o lokalitě, ve které  trávíme týden školy v přírodě.  Odpoledne jsme šli na nádhernou vycházku do ZLATODOLU v Roudném. Prošli jsme si stezku a z informačních tabulí si četli zajímavé informace o těžbě zlata. Cestou jsme také narazili na farmu s chovem koní.
Středa – Dopoledne – „Lesní pedagogika“ Povídali jsme si o zvířatech, které žijí v lese, viděli paroží, soutěžili a hráli různé hry s lesní tématikou. Nakonec za skvělou práci byly všechny děti pasovány na myslivce. Odpoledne jsme navštívili Kozí farmu v Hrajovicích, byl to nádherný zážitek. Kozí farma nabízí možnost dozvědět se něco více o chovu koz. Ochutnali jsme kozí sýry a mléko. Stihli jsme i koupel v Blanici. Večer jsme si opékali vuřtíky J
Čtvrtek – Vypravili jsme se na celodenní výlet na Malý Blaník. Vrchol Malého Blaníku měří 564 m. Našli jsme na něm zříceninu starobylé poutní kaple svaté Máří Magdaleny. Uprostřed zříceniny dnes roste obrovský smrk. Ve středověku se zde údajně nacházel hrad. Cestou zpátky do areálu jsme šli přes Louňovice pod Blaníkem, kde si děti koupily zmrzlinku a autobusem společně vyrážíme zpět do Smršťova. Protože bylo velké teplo, vykoupali jsme se v říčce Blanici.
Celý týden se vyvedl a moc jsme si to všichni společně užili!!!

Fotečky zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat